Zeytinyağının Faydaları

Zeytinyağının Faydaları

Yazar: hatayınlezzetleri Okunma Sayısı: 1678 Yayınlanma Tarihi 24 Sep 2016 Yorum: 0

Sağlık Açısından Zeytinyağının Faydaları?

Zeytinyağının sadece bedenimizin dış görünüşü için fayda sağlamaz sağlığımız içinde birden çok yarara sahiptir ve bizi birçok hastalıktan korur.

Zeytinyağı tüketerek göğüs kanseri ve kalın bağırsak kanseri olma şansınızı azaltabilirsiniz.Zeytinyağı içerisinde bulundurduğu kimyasal maddeler sayesinde kan şekeri seviyemizi düşürmekte yardımcı olur bu sayede diyabeti önlemekte yardımcı olur.

Günlük diyetinize az miktarda zeytinyağı ekleyerek ve normal tansıyon ilaçlarınızı kullanmaya devam ederek tansıyonunuzu düzenleye bilirsiniz.Kalp dostu olan zeytinyağını hemen hemen her yemekte kullanmaya çalışın.

Zeytinyağı metabolizmanızı ve sindirim sisteminizi artırır.Daha öncede belirttiğim gibi zeytinyağının içerisinde yüksek mikatrda antioksidan mevcuttur bu sayede karaciğerlerimizi birçok oksidatif stresten uzak tutar ve sağlıklı kalmasını sağlar.

Düzelin olarak zeytinyağı içerek en çok görünen kolon hastalıklarından “Ulcerative Colitis” engelleye bilirsiniz. Ayrıca günde 3-4 yemek kaşığı zeytinyağı sizi “inflamatuar bağırsak hastalığı” dan koruyacaktır.

Ayrıca zeytinyağı tüketimi “Averts Alzheimer’s” hastalığına karşı size bağışıklık kazandırmaktadır.Zeytinyağının bir diğer faydası ise, vücudun kalsiyum emilimini artırarak sağlıklı kemiklere sahip olmamızı sağlaması.Zeytinyağı içmek aynı zamanda zihinsel sağlığa da faydaları olduğu bilinmektedir.

Depresyon gibi birçok Mental rahatsızlık tedavisinde kullanılan bir maddedir.

Yorumlar
Yorum Yap